מה זה תוכניות שותפים באינטרנט ?

אם אתה מתחיל בתחום שיווק השותפים באינטרנט, אני בהחלט ממליץ לך לקרוא את המאמר הקצרצר הזה. מאמר זה מסביר לך מה זה תוכניות שותפים באינטרנט ואיך הן עובדות עבור הצדדים המעורבים בהן.

מה זה תוכניות שותפים באינטרנט ?

בפשטות, מדובר על תהליך בו המשווק (אתה) מפנה תנועה לאתר המפרסם (העסק שמשלם לך, בסופו של דבר). מפרסם יכול להיות אדם פרטי, חברה קטנה או חברה בע"מ אשר מוכרת מוצרים, שירותים וסחורות דרך האינטרנט. למשל חברות עולמיות כמו eBay, Skype, Yahoo או חברות מקומיות כמו סלקום, פרופורציה ו- 9 מיליון.

כל החברות הנ"ל משלמות למשווק עמלות לפי הביצועים שלו. כלומר, ככל שתמכור יותר כך תוכל לקבל תשלום גבוה יותר בסוף החודש. העמלה משולמת לאחר שהמבקר עושה את הפעולה הרצויה באתר המפרסם, למשל מילוי טופס יצירת קשר (ליד), הורדת תוכנה, הרשמה לניוזלטר, רכישה בפועל ועוד ועוד..

תוכניות שותפים באינטרנט

איך עובדות תוכניות שותפים באינטרנט ?

תוכניות שותפים באינטרנט עובדות באמצעות תוכנות מעקב אשר נקראות עוגיות (Cookies) ומטרתן לזהות את מקור המשתמש ונתונים אחרים עליו. כל אתר ואתר באינטרנט שותל עוגיות מסוגים שונים, האתר הגדול ביותר שעושה זאת הוא אתר גוגל אשר באמצעות עוגיות אלה ואלגוריתמים נוספים יודע להתאים עבור הגולש פרסומות מותאמות אישית לצרכים שלו.

במידה ומבקר הגיע דרך האתר שלך וביצע את הפעולה הדרושה למפרסם, תוכל לקבל עמלת הפנייה. מבחינת המשווק, אין צורך להתעסק בשיחות עם לקוחות פוטנציאליים (אלא אם רוצים לעשות את זה..), אין צורך לשלוח מוצרים, אין צורך לספק שירות לקוחות ועוד נושאים אחרים אשר נדרשים מבעל עסק.

עליך, להפנות תנועה איכותית, ממוקדת וממירה – לא יותר מזה.