שיווק תוכניות שותפים באינטרנט – יתרונות מול חסרונות

שיווק תוכניות שותפים היא הזדמנות מצויינת ליצירת רווחים באמצעות רשת האינטרנט. מצד אחד, ניתן להבחין בצורה ברורה ביתרונות על פני שיטות השיווק המסורתיות, אך מצד שני ישנן לא מעט הגבלות, סיכונים וחששות שמלווים את התחום.

יתרונות בשיווק תוכניות שותפים באינטרנט

מנקודת המבט של השותף היתרון הבולט ביותר הוא יצירה של הכנסה ללא צורך בהשקעה כספית ראשונית בעובדים, ציוד, מלאי של סחורה ו/או מערך תמיכה בלקוחות. למעשה, הדרישה היחידה מהשותף היא להתמקד בשיווק מוצרים שאינם שלו – מוזר, נכון ? .

לפי דעתי, יתרונות בולטים מאוד הם חופש פעולה מלא ואפשרות ליצירת רווחים בצורה פאסיבית באינטרנט. משווקים מומחים אשר מתחזקים מספר רב של אתרים יכולים "לעזוב" את האתרים לתקופה ועדיין ליצור את אותם רווחים מבלי לעבוד עבורם.

חסרונות בשיווק תוכניות שותפים באינטרנט

מנקודת המבט של השותף ישנם סיכונים רבים בעבודה מול מפרסמים בעלי מוסר תשלומים נמוך. לעיתים, צצות בפורומים ובלוגים מקצועיים הודעות על מפרסמים שמטעים את השותפים שלהם, סוגרים תוכניות שותפים מבלי להודיע לשותפים שלהם וכמובן שלא משלמים עמלות שנזקפים לזכותם.

חיסרון בולט בשיווק תוכניות שותפים באינטרנט הוא חוסר הוודאות בהכנסה החודשית. כלומר, יתכן שחודש אחד תרוויח 100$ בחודש, בחודש העוקב 1000$ ובחודש שלאחריו 300$ – אם אתה מתבסס על שיווק תוכניות כמקור הכנסה בודד תאלץ לסבול מחוסר וודאות תמידי בנושא. חסרון זה בולט מאוד בקרב משווקים מתחילים, משווקים אשר משווקים מספר מצומצם של אתרים ומשווקים שמתבססים על אתר/תחום בודד – בהחלט מומלץ לפזר עד כמה שניתן את הביצים, כדי שזה לא יכאב !

לסיכום, לא הכל ורוד בשיווק תוכניות שותפים באינטרנט ומי שמציג זאת כך – טועה ומטעה !
אם זאת, זה בהחלט התחום הטוב ביותר אם אתה רוצה לפרוש צעיר, עשיר, שמח וטוב לב.